Klinik Mikrobiyoloji Ürünleri

Kullanıma Hazır Besiyerleri Genel Özellikleri

İlk kullanıma hazır mikrobiyolojik besiyerini hazırladığımız 1993 yılından bugüne kadar yüzlerce farklı formülasyonda binlerce adet ürünü son kullanıcıyla buluşturduk. Kullanıma hazır besiyeri üretiminde Türkiye’nin ilk üretici firmalarından biriyiz. Yaklaşık olarak 22 yıldan beri durmadan, ara vermeden, az ya da çok miktar demeden, her kullanıcının ihtiyacı için çok değişik formülasyonlarda kullanıma hazır besiyerlerini uluslararası üretim ve kalite kontrol standartlarına göre üretiyoruz, kalite kontrolünü yine evrensel standartlara göre yapıp siz kullanıcıların hizmetine sunuyoruz.

GBL Gül Biyoloji Laboratuvarı bugün itibariyle ayda tek vardiyada yaklaşık olarak 1.000.000 adet Petri kutusu + tüp besiyeri kapasitesine sahip, tamamen otomatik makinelerde üretim yapan, ISO 13485: 2003 belgeli, CLSI üyesi, M22-A3 ve ISO 11113 standartlarına bağlı, zamanında teslimat yapan, ekonomik, kaliteli bir üreticidir.

Kullanıma hazır besiyerlerini çok çeşitli ambalajlarda hazırlayabiliyoruz; 90 mm Petri kutusunda tek ya da çift gözlü, 120 mm ya da 150 mm Petri kutularında, tüplerde (polikarbonat ya da polistren), şişelerde, özel serum kapaklı flakonlarda.

Besiyerlerimizi yine otomatik paketleme sisteminde, tamamen kontrollü, steril alanda, el değmeden ambalajlıyoruz. Her mikrobiyolojik besiyerinin üzerine marka, ürün adı, lot numarası, üretim ve son kullanma tarihi bilgilerini çıkmayacak şekilde yazıyoruz. Etiketlerde CE normlarına ve Kimyasal Maddeler Yönetmeliğine göre zorunlu  bütün bilgileri yazıyoruz.

Kullanıma hazır besiyerlerimizi, yüksek yoğunluklu straforla korunmuş özel  kolilerde içlerinde buz aküsü ya da kuru buz ile sevk ediyoruz. Kullanıma hazır besiyeri kolilerimiz taşıma kolaylığı bakımından en fazla 360 adet besiyeri içerir.

Ürünlerimizin etiketlerinde ATCC ile belirtilmiş kalite kontrol suşları, ürün adedi, lot numarası, son kullanma tarihi belirtilmiş olup, etiketlere yazdığımız tüm suşlar stoklarımızda güncel olarak mevcuttur. Talep eden müşterilerimize pasaj olarak, ücretsiz olarak gönderebiliriz.

Ürünlerimizin lot numarasına göre düzenlenmiş güncel analiz sertifikaları web sitemizden güncel olarak indirebilirsiniz.

Besiyerlerinde kullandığımız hayvan kanları, serumları ve plazmaları; mikrobiyoloji besiyerlerinde kullanıma uygun vasıflarda, standardize edilmiş, izlenebilirliği sağlanmış, kalite kontrolü yapılmış, donör hayvan çiftliğinden tedarik edilmiş özel hayvan kanları, serumları ve plazmalarıdır.

CLSI (Klinik Laboratuvar Standartları Enstitüsü) aktif üyesiyiz, böylelikle işimizin gereği en güncel standartları takip ediyoruz ve yayınlanan standartları uyguluyoruz. Kullanıma hazır besiyerlerinin üretiminde M22-A3 (Ticari Kullanıma Hazır Besiyerleri için Onaylanmış Kalite Kontrol Standardı) standardını temel alıyoruz, bu standarda göre üretim ve kalite kontrol  yapıyoruz.

Ürünlerimizin yanında, 1 adet Türkçe prospektüs, 1 adet ürün analiz formu ve gerekliyse GBF (Ürün güvenlik bilgi formu) Türkçe olarak bulunur.. Ürün güvenlik  bilgi formları 91/155/EEC, 2001/58/EC, ISO 11014-1 uyarınca, 26 Aralık 2008 ve 27092 Mük. Sayılı ‘Tehlikeli Maddelere ve Müstahzarlara ilişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmelik’ çerçevesinde ve yönetmeliğin öngördüğü şekilde TSE tarafından belgelendirilmiş akredite personel tarafından hazırlanır.

Son kullanma tarihinden önce; uygun depolama koşullarına rağmen depolama sırasında oluşan kontaminasyon, tortu, renk değişimi vb kullanıma uygun olmayan hale gelen ürünlerimizi ücretsiz olarak, kargo ücreti şirketimize ait olmak üzere yeniliyoruz.

Klinik mikrobiyoloji ana ürün grubumuza ait alt ürün gruplarını incelemek için lütfen ilgili sekmeyi tıklayınız.