10-13 Ocak 2013 te Health Expo’dayız…

10-13 Ocak 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan  Health Expo Medikal Ürün, Hastane Donanımları, Sağlık Bilişim ve Teknolojileri, Laboratuvar Sistemleri, Evde Bakım Ürünleri ve Sağlık Turizmi Fuarı’ndayız.

Standımızı ziyaretinizi bekliyoruz. Görüşmek ümidiyle!

Gıda Sektöründe Karşılaşılan Mikroorganizmalar

Gıda mikrobiyolojisi, gıda ve ham maddelerini yaşam alanı olarak seçen mikroorganizmaların tipi, sayısı ve davranışlarıyla ilgilenir. Yiyecek ve içeceklerdeki mikroorganizmalar, meydana getirdiği değişiklikler, birbirleriyle ilişkileri, gelişme koşullarının incelenmesi de Gıda Mikrobiyolojisi bilim dalının ilgi alanı içerisindedir.  Devamını Oku

Membran Filtrasyon Yöntemi Besiyerleri

 

Membran filtrasyon metoduyla sularda mikroorganizma determinasyonu ve sayımı için dört farklı ürün yelpazesi sadece GBL’de. Hazır plaklar, dehidrate pedler, buyyonlar ve membran filtreli dehidrate pedlerden sizin için en uygun olanı seçin. Membran filtre markalarına bağımlı olmaktan kurtulun.

Besiyerlerinde Performans Kontrolü

Besiyerinin karakteristiğini belirleyen performans özelliklerini en iyi şekilde yansıtan bütün mikroorganizmalar önceden geçerli kılma kriteri olarak belirlenmiştir ve besiyerlerinin kalite kontrolünde kullanılır. Devamını Oku

GBLBlog yayında…

GBLBlog Sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayfa ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bilisim@gbl.com.tr adresine e-posta atabilirsiniz.