Genel Şartlar

Bu Web sitesinin erişimi ve kullanımı aşağıdaki koşullara tabidir. Bu koşulları kabul etmiyorsanız, bu Web sitesini kullanmamanızı rica ediyoruz. Bu Web sitesini kullanarak, Web sitesini ve içeriğini kendi rızanızla kullandığınızı beyan ediyorsunuz.

Bu web sitesi GBL Gül Biyoloji Laboratuvarı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Bundan böyle GBL olarak anılacaktır) tarafından hazırlanmış olup ve GBL tarafından yönetilmektedir. GBL, bu web sitesini, tamamen ya da parçalar halinde, kendi takdir yetkisi ile ve sorumluluk kabul etmeden, değiştirebilir ve/veya hiçbir duyuru yapmaksızın sonlandırabilir. GBL, web sitesinin içeriğini güncellemek zorunda değildir. GBL, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, kendi kararı ile bu web sitesini kaldırma, bu sitede kısmi veya tümden değişiklikler yapma, “Genel Kullanım Koşullarını” ya da “Satış ve Dağıtım Koşullarını” değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Belirtildiği üzere kendi kararımız ile ve tarafınıza herhangi bir bilgi vermeden bu tür değişiklikleri yapabilme hakkına sahip olmamız sebebiyle düzenli olarak “Kullanım Koşullarını” takip etmeli ve yapılmış olan değişikliklere veya isteklere dikkat etmelisiniz.

Müşterilerimize, uygulama teknolojileri ve mevzuat konularında tüm bilgi birikimimiz ve yeteneklerimizle, hiçbir zorunluluk ve yükümlülük olmadan, bilgi ve tavsiye sağlıyoruz. Mevcut kanunlar ve mevzuatlar, müşterilerimiz tarafından her yönüyle incelenmelidir. Bu ayrıca, patentler ve markalar dahil olmak üzere, üçüncü kişilerin fikri hakları ile ilgili olarak da uygulanır. Bizim bilgi ve tavsiyemiz, müşterilerimizin, tasarlanan amaç için kullanılacak olan ürünlerimizin uygunluğunu kontrol etme yönündeki sorumluluklarını ya da kullanılabilir fikri hak ruhsatı temin gerekliliğini hafifletmez.

Kullanım ve yarar haklarından feragat etmek

Bu web sitesinde yayınlanan tüm görseller ve bilgiler GBL’nin mülkiyetindedir. Bu sebeple bu web sitesinden anlaşma ile kullanım izni alınan tüm kopyalarda, bu bilgilerin sadece özel amaçlar için kullanılabileceği, ticari olarak dağıtılamayacağı, bilgilerin hiçbir şekilde değiştirilemeyeceği ve bu web sitesinden elde edilen görsellerin sadece bu görsellerin web sitesinde beraber kullanıldığı metinle kullanılabileceğine dair telif hakkı bilgilerinin yer alması gerekir. Aksi belirtilmezse, web sitesinde yayınlanan tüm detaylar, dokümanlar ve sunumların tek sahibi GBL’dir. GBL’den yazılı izin alınmadan, yayınlanmış ve telif hakkı bulunan içeriği, web sitemizden diğer programlara ya da web sitelerine aktarmak ya da bu içeriği başka herhangi bir şekilde kullanmak yasaktır.

Marka ve telif hakkı

Bu web sitesinde yer alan tüm markalar, üzerinde üçüncü kişilerin hakkı olduğu anlaşılmadıkça veya aksi belirtilmedikçe, GBL’nin mülkiyetindedir. Bu markaların veya diğer materyallerin izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır ve bu durum telif hakları, ticari marka hakları ve diğer endüstriyel haklarının ihlal edilmesi anlamına gelir.

Sınırlı yükümlülük

GBL, mesleki çaba harcayarak, iç ve dış kaynakları kullanarak bu web sitesinde verilen bilgileri hazırlamıştır ve devamlı bir şekilde bu siteyi güncellemeye çaba göstermektedir. Bu web sitesindeki bilgiler, genelde GBL’yi, GBL’nin ürünlerini ve hizmetlerini temsil etmektedir. Ancak, bu web sitesinde açıklanan veya zımnen verilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğu konusunda bir garanti verilmemektedir. Bu bilgilerin yayınlandığı gün için doğru olduğunu, fakat geçen zaman içerisinde sitenin henüz güncellenmemiş olabileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Bu nedenle, bu web sitesinden edindiğiniz bilgileri, hangi şekilde olursa olsun kullanmadan önce kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu sitede verilen bilgiler, size önerilerimiz –özellikle güvenlik veri belgeleri ve teknik özellikler konusunda- ve ürünlerimiz ve ürün ve hizmetlerimizin size uygunluğu açısından kendi araştırma hakkınızı ortadan kaldırmaz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz konusunda Önerilere ihtiyaç duymanız halinde, lütfen bizimle doğrudan temasa geçiniz.

Bu web sitesine erişerek, web sitesine ve içeriğine girmenin getireceği riskleri üstlendiğinizi beyan etmiş sayılmaktasınız. GBL ve bu web sitesinin yazımında, üretiminde ve yayılmasında rol oynayan üçüncü kişiler, bu web sitesine girmekten veya girememekten, bu web sitesini kullanmaktan veya kullanamamaktan veya bu web sitesinde verilen bilgilere güvenmekten doğabilecek zarardan sorumlu tutulamazlar.

Üçüncü kişilerin web sitelerine bağlantısı veya referanslar

Bu web sitesi, üçüncü kişilerin web sitelerine link verebilir veya referanslar içerebilir. Ancak bu tür sitelere link verilmesi bu web sitelerinin içeriklerinin GBL tarafından onaylandığı anlamına gelmemektedir. GBL, bu web sitelerin içeriklerinden sorumlu olmadığı gibi, bu sitelerde yer alan bilgiler kullanılmasından veya diğer türlü doğabilecek yükümlüklerden sorumlu değildir. GBL, link ve referans verilen bu sayfalarda sağlanan bilgilerin kalitesini veya bütünlüğünü garanti etmemektedir. Bu bağlantılar, kullanıcılara kolaylık sağlaması amacıyla sunulmaktadır. Kullanıcılar bu sitelere riskleri kendileri üstlenerek girmektedirler. Bağlantıların seçimi, kullanıcıları bağlanılan sayfa ile hiçbir şekilde kısıtlamamalıdır.

Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler

Bu web sitesinin kullanıcıları, GBL’ye gönderdikleri bilgilerin içeriğinden, doğruluğundan ve üçüncü kişilerin kişilik haklarını ihlal etmesinden tamamen kendileri sorumludurlar. Kullanıcı bu tip bilgilerin gönderilmesi ile GBL’ye, temel veri veya kullanım Ötesine geçen kişisel veri içermeyen bilgileri saklama ve istatistik veya diğer belirlenen iş amaçları ile kullanma iznini vermektedir. Özellikle GBL, bu mesajların içeriklerini, fikirleri, buluşları, detaylı projeleri, teknikleri ve uzmanlığı, geliştirme, üretim ve/veya ürünlerin pazarlaması veya hizmetler gibi herhangi bir amaç için kullanmaya yetkilidir ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın bu bilgileri üçüncü kişilerle paylaşabilir.

Uluslararası kullanıcılar

Bu web sitesi GBL tarafından kontrol edilmiş ve güncellenmiştir. Bu web sitesi, uluslararası kullanım için tasarlanmış olmakla birlikte esasen Türkiye sınırları içerisinde kullanım için hazırlanmıştır. Ancak GBL bu web sitesinde sağlanan bilgilerin Türkiye dışında da geçerli olduğunun ve özellikle bu ürünlerin ve hizmetlerin dünya genelinde aynı boyutlarda ve aynı koşullarda olduğunun garantisini vermemektedir. Bu web sitesine Türkiye dışından erişiyorsanız bulunduğunuz bölgenin geçerli yükümlülüklere uymanız ve bunu garanti etmeniz sizin kendi sorumluluğunuzdadır.

Kullanıcı bilgileri

Kullanıcı bilgilerinizi, izinli olmayan üçüncü kişilerden saklamalısınız. Sizin izniniz olmadan kullanıcı bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmadığından emin olunuz. Eğer GBL web sitesinde bulunan herhangi bir bilgi ile ilişkili güvenliğin ihlal edildiğini Öğrenirseniz, izni olmayan kişilerin sizin kullanıcı bilgilerinizi elde ettiğini fark ederseniz veya böyle bir girişime dair şüpheleriniz olduğu taktirde derhal GBL’yi bilgilendiriniz.