Hakkımızda

GBL GÜL BİYOLOJİ LABORATUVARI

GBL Gül Biyoloji Laboratuvarı; Dr. Sait Hulusi Özbudun tarafından, 1990 yılında, Dudullu Dispanseri olarak kurulmuş, 1993 yılında faaliyet konusu değişikliği yaparak laboratuvar teşhis kitleri üretimine başlamıştır. Laboratuvar teşhis ürünleri üretimini 1993'ten beri, tıbbi cihaz dezenfektanları ve biyosidal ürünler üretimini ise 1998'dan beri sürdürmektedir.
GBL Gül Biyoloji Laboratuvarı’nın üretmiş olduğu ürünler mevzuat itibariyle 4 ana grupta toplanmıştır:


  • Laboratuvar teşhis ürünleri (Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği)
  • Tıbbi cihaz dezenfektanları (Tıbbi Cihaz Yönetmeliği)
  • Biyosidal ürünler (Biyosidal Ürünler Yönetmeliği) ve
  • Bu mevzuatların hiçbirinde yer almayan “kapsam dışı” tabir edilen ürünler.

Tüm süreçlerimiz (tasarım, üretim, kalite kontrol, satış ve pazarlama) ISO 9001: 2015 ve ISO 13485: 2016 Kalite Yönetim Sistemi belgelidir. Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği ve Tıbbi Cihaz Yönetmeliği kapsamındaki tüm ürünlerimiz CE belgelidir. Biyosidal ürünlerimiz ise Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlıdır. Tüm ruhsatlarımız ve sertifikalarımız için lütfen tıklayınız.

GBL, medikal ve laboratuvar sektöründe, ülkemizin en eski kuruluşlarından biridir. Kuruluşundan itibaren şirket hisseleri aynı aileye aittir. 2. kuşak tarafından yönetilmektedir.

GBL yasalara bağlı, etik değerlerden taviz vermeyen, evrensel standartlarda üretim yapan, temel bilimlere inanan bir şirkettir.

GBL devletine, topluma, ürünlerini kullananlara, müşterilerine, personeline, tedarikçilerine ve ortaklarına en fazla değeri sunmaya çalışır. Uzun yıllar süren birliktelikler hedefler.

GBL, Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” sözünü ilke edinmiş bir üreticidir.