Kurucularımız

Dr. Sait Hulusi Özbudun

Sait Hulusi Özbudun, 1950 yılında, babasının görev yeri olan Zonguldak, Çatalağzı'nda doğmuştur. Kuleli Askeri Lisesi'nden sonra, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tıp doktoru olmuştur. Mecburi hizmetini 1980-1984 yılları arasında Kars'ta yerine getirmiştir.

Akabinde Dudullu Dispanseri'ni kurarak 1993 yılına kadar serbest pratisyen hekim olarak çalışmıştır. Girişimci ve araştırmacı yapısı, sektördeki ihtiyaçlar ile paralel olarak üretim yapma arzusunu ateşlemiştir. Böylelikle Gül Biyoloji Laboratuvarı'nın temellerini 1990 yılında atarak, vefat tarihi olan 2011'e kadar bilfiil geliştirerek yönetmiştir.


Bilime olan inancı ve yılmadan çalışması sayesinde, yüzlerce yerli ürünü Türk sağlık sektörüne kazandırmış olan Dr Sait Hulusi Özbudun'u özlem ve şükranla anıyoruz.

Gülhan Özbudun

Gülhan Özbudun 1949 yılında Antakya'da doğmuştur. 1968 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olup, 4 yılı şark görevi kapsamında Kars'ta olmak üzere 25 yıl devlet liselerinde Fransızca öğretmeni olarak görev yapmıştır.

1995 yılında devlet memurluğundan emekli olarak; eşi Dr Sait Hulusi Özbudun ile birlikte, üretime katkı sağlama ve istihdam yaratma idealleri doğrultusunda GBL Gül Biyoloji Laboratuvarı'nı kurmuştur. 2020 yılına kadar 25 yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışarak şirketin her alanda büyümesine ve gelişmesine destek olmuştur.


Fransızca, İngilizce ve Almanca olmak üzere 3 yabancı dil bilen Gülhan Özbudun'un ilgi alanları arasında edebiyat ve siyaset yer almaktadır.